tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czysty układ paliwowy - jak o niego zadbać?
NAS Analytics TAG

Czysty układ paliwowy - jak o niego zadbać?

Sprawny układ paliwowy jest kluczowy dla bezproblemowego działania silnika w każdym motocyklu - zarówno tym z zasilaniem gaźnikowym, jak też z wtryskiem paliwa. Zgromadzone tam zanieczyszczenia mogą z czasem doprowadzić do spadku osiągów, wzrostu zużycia paliwa, a w skrajnych przypadkach do unieruchomienia silnika. Jak się przed tym ustrzec? 

Krążące we wnętrzu silnika spalinowego środki smarne i paliwo są źródłem odkładających się zanieczyszczeń, które po jakimś czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Zatkane dysze wtryskiwacza, "zaklejone" resztkami starego paliwa gaźniki, zanieczyszczone zawory i komory spalania mogą doprowadzić nie tylko do obniżenia osiągów i większego zużycia paliwa, ale też trwale unieruchomić maszynę. Problemem jest również woda,  zbierająca się już w zbiorniku paliwa.

Aby zadbać o stan układu paliwowego nie trzeba go od razu rozbierać. Na rynku dostępne są specjalne dodatki do paliwa, których zadaniem jest pozbycie się zanieczyszczeń, nalotów i wody z układu oraz bezpieczne usunięcie nagromadzonych cząsteczek. Szczególnie godny polecenia jest preparat Motul Fuel System Clean Moto, stworzony przez renomowanego producenta olejów i chemii motocyklowej.

Motul Fuel System Clean Moto jest przeznaczony do stosowania we wszystkich typach silników - z wtryskiem lub gaźnikami, z katalizatorem lub bez, a także z każdym rodzajem benzyny. Skutecznie usuwa zabrudzenia i zatory, które mogą pojawić się w całym układzie paliwowym. W czasie fazy czyszczenia zapewnia doskonałe smarowanie poszczególnych elementów i zapobiega ponownemu osadzaniu się usuniętych cząsteczek.

Preparat Motul Fuel System Clean Moto czyści gaźniki i wtryskiwacze, umożliwiając optymalne rozpylanie paliwa, dba również o nienaganny stan zaworów wlotowych i komór spalania. Usuwa nagromadzoną w układzie wodę, powodującą szkodliwe utlenianie się poszczególnych elementów.

Dzięki regularnemu stosowaniu Motul Fuel System Clean Moto zauważycie równiejszą pracę silnika, łatwe wejście na obroty i wysoką moc przy mniejszym zużyciu paliwa. Środek ten wydłuża również żywotność całego układu oraz katalizatora, a powstające spaliny są wyraźnie czystsze.

Użycie środka czyszczącego jest bardzo łatwe i nie wymaga posiadania żadnych umiejętności technicznych. Wystarczy wlać jedną puszkę Motul Fuel System Clean Moto do zbiornika paliwa przed tankowaniem. Preparat wyczyści cały układ, od baku,przez przewody, gaźnik lub wtryskiwacze aż do komory spalania. W razie powstania dużych zanieczyszczeń można powtórzyć zabieg lub podać środek bezpośrednio do poszczególnych elementów układu paliwowego za pomocą specjalnego zestawu adaptacyjnego.

Środek nie musi być stosowany przy każdym tankowaniu, ale warto powtarzać zabieg z jego użyciem regularnie, zwłaszcza kiedy motocykl użytkowany jest głównie w mieście.

Więcej informacji o preparacie Motul Fuel System Clean Moto znajdziecie na stronach firmy Motul.

NAS Analytics TAG

Kontakt z redakcją

(+48 22) 621-53-28 wew 103

na górę