tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czyszczenie wnętrza silnika. Jak zrobić to skutecznie i szybko?

Czyszczenie wnętrza silnika. Jak zrobić to skutecznie i szybko?

We wnętrzu motocyklowego silnika gromadzą się osady, nagar i resztki zużytego oleju. Skuteczne pozbycie się ich gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację i lepszą wydajność jednostki napędowej. Ale jak prosto wyczyścić wnętrze silnika?

Pozbycie się zanieczyszczeń z wnętrza motocyklowego silnika jest sprawą kluczową dla jego żywotności i osiągów. Sama wymiana oleju na nowy nie załatwia sprawy - wewnątrz cylindrów wciąż pozostają resztki zużytego środka smarnego, zanieczyszczenia i nagar. Ich usunięcie da ci pewność, że świeży olej wlewasz do naprawdę czystego wnętrza silnika.

Uspokajamy - nie ma potrzeby rozbierania jednostki napędowej, by osiągnąć zamierzony efekt czystości. Na rynku dostępne są specjalistyczne produkty, które skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, docierając do najgłębszych zakamarków silnika.

Czym czyścić wnętrze silnika?

Jednym z takich właśnie preparatów jest Motul Engine Clean, pomyślany do stosowania w każdym silniku, ze szczególnym uwzględnieniem czterosuwowych jednostek w motocyklach, quadach, czy skuterach śnieżnych. Środek ten skutecznie usuwa zabrudzenia i osady, które gromadzą się w silniku w trakcie jego eksploatacji. Wypłukane przez preparat osady usuwane są wraz ze starym olejem. Motul Engine Clean w trakcie procesu czyszczenia zapewnia optymalne smarowanie silnika.

Motul Engine Clean dodaje się do zużytego oleju przed jego zmianą. Efekty jego działania to redukcja tarcia, zmniejszenie zużycia oleju i paliwa, zwiększenie stopnia sprężania, zmniejszenie emisji spalin oraz, oczywiście usunięcie osadów i innych produktów spalania z trudno dostępnych miejsc, takich jak pierścienie tłokowe. Stosowanie Motul Engine Clean pozwala w pełni wykorzystać parametry świeżego oleju, a także przedłużyć żywotność katalizatora.

Jak czyścić wnętrze silnika?

Zastosowanie Motul Engine Clean jest dziecinnie proste. Rozgrzej silnik i wlej preparat do gorącego oleju przeznaczonego do wymiany. Pozostaw silnik na biegu jałowym przez 15 minut, a następnie wymień olej i filtr. Gotowe!

Szczegółowe informacje na temat produktu Motul Engine Clean znajdziesz na stronie https://www.motul.com/pl/pl/products/engine-clean-moto-pro

Kontakt z redakcją

(+48 22) 621-53-28 wew 103

na górę