tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motul strategicznym partnerem Sertões - największego rajdu Ameryk
NAS Analytics TAG

Motul strategicznym partnerem Sertões - największego rajdu Ameryk

Motul został strategicznym partnerem największego rajdu Ameryk - Sertões. Podpisana niedawno umowa gwarantuje organizatorom imprezy wsparcie olejowego giganta w latach 2020 i 2021. Najbliższa edycja rajdu Sertões odbędzie się między 7 a 11 listopada.

Sertões to najbardziej ekstremalny rajd obu Ameryk i jedna z najbardziej znanych imprez typu baja na świecie. Odbywa się w Brazylii. W ciągu ośmiu dni imprezy ponad 300 zawodników przemierza 5000 kilometrów trudnego terenu na motocyklach, quadach i w samochodach. Tegoroczna edycja, po raz pierwszy w historii, została przełożona z sierpnia, na listopad.

Odkąd organizatorzy Dakaru zdecydowali o przeniesieniu rajdu do Arabii Saudyjskiej, Sertões jest największym rajdem obu Ameryk - zarówno pod względem długości trasy (ponad 5000 km), jak i liczby uczestników. W tym roku zawodnicy wystartują z Sao Paulo, meta zlokalizowana zostanie w północno-wschodniej części kraju.

Podobnie jak w Dakarze, także w Sertões istnieje specjalna kategoria, przeznaczona dla zawodników, którzy startują bez wsparcia ekipy technicznej - Self by Motul.

NAS Analytics TAG

Kontakt z redakcją

(+48 22) 621-53-28 wew 103

na górę